ALPEMIX
Alpemix; uzaktan destek, sunum, eğitim gibi amaçlar için kullanılabilen masaüstü paylaşımına dayalı bir iletişim yazılımıdır. Hiç bir ayar yapılmadan bilgisayarlar arası bire bir bağlantı kurarak ekran paylaşımı, dosya transferi, sesli iletişim gibi özeliklikleri kullanıcılara sunar. Bilgisayarlar arası tüm iletişim üst düzey güvenlik standartlarında gerçekleştirilir.

Projeye mayıs 2009 da başlanmıştır. Internet tabanlı iletişim yazılımları geliştirme konusunda Teknopars'ın uzun yıllara dayanan tecrübesi sayesinde projede hızlı ilerleme sağlanmıştır. Yoğun araştırma,geliştirme ve test sürecinin ardından Eylül 2010 yılında Alpemix.com sitesinin açılması ile proje aktif olarak faaliyete geçirilmiştir. Sunucu tarafında ve kullanıcı tarafında çalışan tüm yazılımlar Teknopars tarafından sıfırdan geliştirilmiştir.

Alpemix yazılımı kolay kullanımıyla, hızıyla ve benzersiz liste özelliğiyle rakiplerinden bir adım önde olmayı başarmıştır. Alpemix yazılımı bu konuda geliştirilmiş ilk Türk yazılımı olma özelliğine sahiptir.

Ziyaret Et: www.alpemix.com
Cikcik.com
Cikcik.com 2.5 milyondan fazla kayıtlı üyesi olan, binlerce kişinin aynı anda online olduğu popüler oyun ve eğlence sitesidir. Cikcik.com’da yeralan oyunların kameralı ve sesli iletişim özelliği bulunmaktadır. Sunucu tarafında ve kullanıcı tarafında çalışan tüm yazılımlar Teknopars tarafından geliştirilmiştir.

Görüntülü ve sesli oyun yazılımlarının geliştirilmesine 2006 yılında başlanmıştır. Sürekli geliştirilen yazılımlar sayesinde, onbinlerce kişinin aynı anda görüntülü ve sesli iletişim yaparken oyun oynayabilmesini sağlayan bir sistemin geliştirilmesi başarılmıştır.

Cikcik.com da yeralan yazılımlar, taşıdığı özellikler bakımından bu konuda yazılmış ilk Türk yazılımı olma özelliğine sahiptirler.

Ziyaret Et: www.cikcik.com